کتاب داستان‌ی کوتاه خانه دوم

اثر علی جعفری

100,000 ریال

مجموعه کتاب خانه دوم در زمره آثار واقع‌گرای ادبی قرار گرفته‌اند. نویسندگان این داستان‎های کوتاه با توجه به گرایش فکری‌شان دارای ویژگی واقع‌گرایانه هستند. به همین سبب است که زندگی انسان‌های بسیار معمولی جامعه مورد توجه آنان قرار گرفته‌اند.

توضیحات

مجموعه کتاب خانه دوم در زمره آثار واقع‌گرای ادبی قرار گرفته‌اند. نویسندگان این داستان‎های کوتاه با توجه به گرایش فکری‌شان دارای ویژگی واقع‌گرایانه هستند. به همین سبب است که زندگی انسان‌های بسیار معمولی جامعه مورد توجه آنان قرار گرفته‌اند. بنابر آنچه گفته شد، آگاهی‌های نویسندگان این داستان‌ها بر محور شرایط اجتماعی و زیستی مردم بومی استرالیا و مهاجرینی که به قولی در دمکرات‎ترین و آزادترین کشور جهان می‌زیند، استوار است.
همان‌گونه که کنت اپل در مقدمه کتاب خود می‌نویسد: «در جریان جنگ جهان‌گیر دوم، ارتش آمریکا، طرح برنامه سری اشعه ایکس را ابتداع کرد. طبق این طرح خفاش‌ها برای حمل و پرتاب مواد منفجره تربیت می‎‏شوند. سرانجام هنگامی که صدها خفاش از آزمایشگاه گریختند، چند ساختمان ارتش را به آتش کشیدند و در زیر یک مخزن بزرگ سوخت پناه گرفتند، این برنامه کنار گذاشته شد.»
روشن است این طرح و شکست آن به عنوان یک پدیده نظامی ـ سیاسی در جهان تعبیر می‌شود. اما این پدیده غریب در ذهن یک نویسنده به ازای سهمی که در ساختن فرهنگ اجتماعی بشر دارد و به ازای شخصیت فردی خودش که شامل نگرش انسانی ـ اجتماعی او می‎شودبه آن می‎نگرد و واکنش نشان می‎دهد.

اطلاعات بیشتر

وزن 0.140 kg
نویسنده/نویسندگان

ناشر

شابک

سال نشر

نوع صحافی

قطع کتاب

رقعی

نوبت چاپ

چاپ اول

شمارگان

2000

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب داستان‌ی کوتاه خانه دوم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *