کتاب (تاریخ هنر) تآتر مردم

اثر رومن رولان

110,000 ریال

کتاب تآتر مردم نخستین بار در سال 1903 چاپ شد، چکیده نوشتاری چندساله به حمایت از برآمد تآتر مردمی در فرانسه است و نگارش آن از پی مجموعه‌ای درام صورت پذیرفت که در تآترهای پیشرو به اجرا درآمدند و تنها شماری از آن‎ها با نام «تآتر انقلاب » منتشر شده‌اند. بنابراین، این کتاب نه یک اثر نظری مجرد، بلکه کوششی است متکی بر تجارب عملی و از همان زمان که به رشته تحریر درآمد، سرشتی مبارزه‌جویانه داشت.

مطالعه تآتر مردم با توجه به منطق نیرومند رومن رولان، احاطه او به تاریخ اروپا و فرانسه و نیز دانش کم‌نظیرش در عرصه‌های مختلف هنری که در این کتاب نیز مشهود است؛ هنوز هم برای دوستاران هنر و تآتر مردمی بس درس‌آموز خواهد بود.

توضیحات

تآتر مردم

حدود صد سال از انتشار کتاب « تآتر مردم » می‌گذرد، اما متأسفانه این کتاب چنان‌که باید، بازتابی در جامعه ما نداشته است. قصد وارد شدن به دلایل آن را ندارم. بر ما روشن است. با این همه، به نظر می‌رسد که برگردان این کتاب هنوز هم می‌تواندبرای دانش‌جویان و دانش‌پژوهان تآتر و هنر مفید باشد. زیرا، روایت تلاش‌های جسورانه نسلی از هنرمندان برای پی‎‌ریزی تآتر مردم و برقراری جشن‌های مردمی در فرانسه و اروپا است؛ سندی تاریخی که فصلی از تاریخ تآتر را بازگو می‌کند.

مطالعه تآتر مردم با توجه به منطق نیرومند رومن رولان، احاطه او به تاریخ اروپا و فرانسه و نیز دانش کم‌نظیرش در عرصه‌های مختلف هنری که در این کتاب نیز مشهود است؛ هنوز هم برای دوستاران هنر و تآتر مردمی بس درس‌آموز خواهد بود. در این‌جا قصد بررسی کتاب تآتر مردم و وارد شدن به جزئیات آن را نداریم . برای دریافت جوهر و مضمون کتاب تآتر مردم، باید آن را تمام و کمال خواند.

کتاب تآتر مردم نخستین بار در سال ۱۹۰۳ چاپ شد، چکیده نوشتاری چندساله به حمایت از برآمد تآتر مردمی در فرانسه است و نگارش آن از پی مجموعه‌ای درام صورت پذیرفت که در تآترهای پیشرو به اجرا درآمدند و تنها شماری از آن‎ها با نام «تآتر انقلاب » منتشر شده‌اند. بنابراین، این کتاب نه یک اثر نظری مجرد، بلکه کوششی است متکی بر تجارب عملی و از همان زمان که به رشته تحریر درآمد، سرشتی مبارزه‌جویانه داشت.

اطلاعات بیشتر

وزن 0.300 kg
نویسنده/نویسندگان

مترجم/مترجمان

ناشر

شابک

سال نشر

نوبت چاپ

چاپ اول

قطع کتاب

رقعی

نوع صحافی

شمارگان

2000

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب (تاریخ هنر) تآتر مردم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *