کتاب تاریخ پیدایی آنارشسیت‌های جهان؛ آشوب‌گرایان

اثر رودریکو کدوارد

150,000 ریال

آشوب‌‌گرایان، گزارشی است از نظریه‌های قدرت‌های سلطه نسبت به آنارشیست‌ها و آنارشیست‌ها نسبت به نظریه‌ی وجودی حکومت در جهان. کتاب آشوب‌گرایان (تاریخ آنارشیست‌ها)، برگردان کتاب نوشته‌ی رودریکو کدوارد، پروفسور تاریخ و مدرس دانشگاه ساکس

توضیحات

آشوب‌گرایان

کتاب آشوب‌گرایان؛ تاریخ ظهور و حضور و فعالیت‌های سیاسی _ نظامی _ فرهنگی آنارشیست‌ها در جهان، برگردانی است از کتاب  نوشته‌ی هری رودریکو کدوارد، پروفسور تاریخ و مدرس در دانشگاه ساکس .

این کتاب گزارشی است از نظریات و کنش آنارشیست‌ها نسبت به نظریه‌ی وجودی حکومت در جهان و واکنش قدرت‌های سلطه در جهان در برابر نظریات و فلسفه‌ی آنان و حوادث تاریخی در این مقطع از تاریخ جهان از سوی دو نیروی متخاصم در مقطعی از تاریخ جهان به وقوع پیوست.

کتاب آشوب‌گرایان به توصیف شرایط اجتماعی _ اقتصادی اروپا و آمریکا در حدود سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۹۱۴، پیش‌از جنگ جهانی اول؛ اختراع اتومبیل، سینما، هواپیما عصری را پدید آورد که صداها و غرش‌های گوش‌خراش، تنها صدای مادندگار بر همه‌ جای شهر و کشور و جهان است، می‌پردازد.

تغییر شرایط زندگی؛ به گونه‌ای که هزاران نفر قادرند با قطار یا اتوبوس به کنار دریا رفته و از حمام آفتاب بهره بگیرند و زمانی که می‌گویند، ادوارد پنجم، تعطیلات آخر هفته را نیز اختراع کرد. نشانه‌های شهرنشینی و صنعت خودنمایی را آغاز کردند و اقلیتی از جمله اشراف زمین‌دار، بر اساس قوانین پیشین از این‌ تحولات، بیش‌ترین بهره را بردند. این حرکت با همه‌ی بدی‌ها و خوبی‌هایش، به آن سال‌ها تحرک، تولید انبوه و منطق مبارزه را هدیه کرد.

اطلاعات بیشتر

وزن 0.250 kg
نویسنده/نویسندگان

مترجم/مترجمان

ناشر

سال نشر

قطع کتاب

رقعی

نوع صحافی

شابک

نوبت چاپ

چاپ اول

شمارگان

2000

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب تاریخ پیدایی آنارشسیت‌های جهان؛ آشوب‌گرایان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *