کتاب فیل‌های امیرتیمور – PDF

اثر جرالدین مک گائورین

10,000 ریال

کتاب فیل های تیمور لنگ، داستانی است جذاب بر اساس یک واقعه تاریخی در زمان حمله تیمور لنگ به هندوستان، در واقع داستانی است از سرگذشت یک فیل‌بان نوجوان هندی که به اسارت سربازان تیمور لنگ درمی‌آید و در انتها به وسیله فیل‌های اسیر شده، به جایگاه امیر تیمور حمله می‌برد.

جهت دانلود کتاب به توضیحات محصول مراجعه نمائید.

توضیحات

کتاب فیل های تیمور لنگ نوشته جرالدین مک گائورین (نویسنده انگلیسی)، داستانی است جذاب بر اساس یک واقعه تاریخی در زمان حمله تیمور لنگ به هندوستان، در واقع داستانی است از سرگذشت یک فیل‌بان نوجوان هندی که به اسارت سربازان تیمور لنگ درمی‌آید و در انتها به وسیله فیل‌های اسیر شده، به جایگاه امیر تیمور حمله می‌برد.


خواننده گرامی؛

نسخه الکترونیکی (PDF) کتاب فیل های تیمور لنگ – جهت راحتی در خوانش – در سایزهای مختلف طراحی شده است.

شما می‌توانید از طریق لینک‌های زیر، اندازه مورد نیاز خود را دانلود نمائید:


پرداخت وجه برای این کتاب اختیاری است!


این داستان بلند تاریخی، زندگی نوجوانی هندی را توصیف می‌کند که در جنگ بزرگ امیر تیمور به هندوستان به اسارت درمی‌آید و در زمره‌ی غنائم جنگی جوانی تاجیکی به نام «راستی»، که در یکی از جنگ‌های پیشین امیر بزرگ، پس از هلاکت پدر و مادر خود به کمک یکی از مقربین درگاه امیر نجات یافته، و به گروه سربازان امیر بزرگ پیوسته است، درمی‌آید.

امیر تیمور و گروه مهاجمینش برای اولین بار با حیوانی در جبهه رو به رو می‌شوند که بسیار بزرگ است و در هیچ قفسی جای نمی‌گیرد. اگر چه سربازان امیر بزرگ از دیدن این ماشین جنگی عظیم بسیار وحشت زده هستند، اما امیر بزرگ و به ویژه شخص «راستی» از حضور و اسارت این ماشین جنگی بسیار خشنودند، زیرا که «راستی» با اسارت فیلبان نوجوان هندی به نام «کاوی» توانسته بود بر این گروه حجیم نظامی مسلط شود.

«راستی» از کودکی مورد توجه «شی‌دورغو» کاتب تاریخ دربار امیر بزرگ بود. او نزد کاتب سواد آموخته بود و در انتها به واسطه‌ی نامه‌ای از طرف وی به ماجرای کودکی و نجات خود از برج آجری پی ‌می‌برد.

«راستی» به فرماندهی گروه فیل‌های امیر تیمور در یکی جشن‌های‌ امیر برگزیده می‌شود. فیلبان هندی نشسته بر گرده‌ی فیل بزرگ، دسته فیل‌های سیرک بزرگ را طبق برنامه به سمت میدان نمایش به پیش می‌برد. امیرتیمور و بزرگان در جایگاه بنشسته و تماشاگر هستند. فیل‌ها کاملا به جایگاه نزدیک شده‌اند. در چشم به هم زدنی جانوران عظیم‌الجثه‌ی جنگی، به فرمان فیلبان هندی، همه چیز را در زیر پای خود می‌کوبند.

از آنچه بر سر امیر بزرگ آمده، کاتب بزرگ چیزی ننوشته است؛ و هم‌چنین از سرنوشت «راستی» و فیل‌بان نوجوان هندی!

اطلاعات بیشتر

نویسنده/نویسندگان

مترجم/مترجمان

ناشر

شابک

سال نشر

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب فیل‌های امیرتیمور – PDF”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *